Meram Tıp Fakültesindeki sanatsever ve bilhassa tiyatroya ilgili öğrenciler, ATASAGUN Öğrenci Topluluğunun Tiyatro Kulübünde buluştu.

Kulübümüzün ilk buluşmasında Moliere’nin Cimri adlı eserini seslendirdik. Oldukça eğlenceli geçen tanışma faslında herkes tiyatroya olan merakını, çeşitli anılarını ve tiyatroyla tanışmalarını anlattı. Ardından üyelerimiz, seslendirecekleri karakterleri kura ile çekti.

Başlıbaşına harika ve oldukça komik olan Cimri’yi okurken yalnızca sesimizle karakteri yansıtmaya çalıştık. Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan, tiyatro ve müzikle yakınen ilgilenen değerli hocamız Dr. Öğr. Üyesi Atakan TEKİNALP de bizlerle tecrübelerini ve bilgilerini paylaştı.

Böylelikle ilk okuma etkinliğimizde tiyatro sanatı için seslendirme, tonlama ve vurguların ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş olduk. Kendi Türk kültürümüzde de gerek orta oyunlarla gerek tuluatlarla oldukça önemli bir yere sahip olan gösteri sanatını yaşatmaktan büyük mutluluk duyduk.

Birinci dönemde gerçekleştirebildiğimiz ikinci buluşmamızda ise bir tiyatro gösterimine katıldık. Kulüp üyelerimizle birlikte Konya Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen “Kadınlar İstasyonu” adlı eseri izledik. Gösterimden sonra o soğuk Konya gününde, sıcacık çaylarımız eşliğinde sahnelenen oyun üzerine sohbet ettik, fikirlerimizi paylaştık. Sonraki tiyatro buluşmalarımızı iple çekiyoruz!