Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi ATASAGUN Öğenci Topluluğu olarak, yıllardır süregelen 18 Mart Çanakkale Tiyatrosu geleneğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Senaristinden oyuncusuna, teknik ekibine kadar her şeyini topluluk üyelerimizin oluşturduğu gösterimizi 21 Mart günü okulumuzun konferans salonunda sergiledik. Dekan hocamız, topluluk danışman hocamız sayın Prof. Dr. Ahmet ÖZTÜRK ve diğer kıymetli hocalarımız ile öğrenci arkadaşlarımızın katılım gösterdiği etkinliğimiz büyük bir ilgi gördü.

Programımız, üniversitemiz İlahiyat fakültesi öğrencilerinden Muhammed Enes ÇELİK’in Çanakkale Şehitlerimizin ruhuna okuduğu Kuran-I Kerim ziyafeti ile başladı. Topluluk başkanımız sayın Begüm Bükra YAVUZ’un yaptığı konuşmanın ardından seyircilerimizi, tiyatral gösterimiz ile başbaşa bıraktık.

Cepheye taşıdığı cephanenin ıslanmaması için bebeğinin battaniyesini bile mermilerin üzerine örten Şerife bacının şehadeti ile Türk kadınının fedakarlığını; Deli Hamza, Ruhi Çavuş ile Türk askerinin kahramanlığını; Ayşe Ana ve Nebahat Onbaşı ile ordu millet ruhunu; Yüzbaşı Selçuk ile Çanakkale destanını dile getirdik!

Davetimize icabet edip gelen, bizleri izleyen, bize kulak veren herkese teşekkür ederiz. Şanlı tarihimizi anmaktan büyük kıvanç duymaktayız. Tıbbiyeli Hikmet’ten aldığımızın örnekle dönemden döneme aktardığımız bu ATASAGUN geleneğimizi devam ettireceğiz inşallah.

Var olsun Türk Tıbbiyeliler!

 

Oyuncularımız:

Ahmet Tunahan Çevik

Feyza Nur Ören

Enes Demirkol

Serhat Yalçın

Beyza Nur Kaynar

Mehmet Kürşat Gözel

Hatice Göksu Kayım

Elif Şahin

Enes Pektaş

Mecnune Çulfacı

Mehmet Selman Özkaya

Sena Timurlenk

 

Senaristlerimiz:

Begüm Bükra Yavuz

Havana Oktay

 

Dekor/ Teknik Ekip:

Merve Koca

Beyza Nur Şeker

Begüm Bükra Yavuz

Havana Oktay

İlteriş Kağan Çandır